2020-11-14

Tkanina z innowacyjną powłoką "Virus Protect"

Żyjemy w czasach, w których dbałość o zdrowie nabrało wyrazistego znaczenia. Globalna sytuacja dotyka bezpośrednio lub pośrednio każdego obywatela globu, zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i społecznym. Pozytywnym akcentem pandemii jest fakt, że zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na zachowanie czystości i higieny. Gwarancja bezpieczeństwa stała się priorytetem, ponieważ chcemy zapewnić ochronę sobie oraz naszym najbliższym. Aby skutecznie bronić się przed różnego rodzaju infekcjami, wprowadziliśmy do oferty tkaninę, która jest prawdziwą innowacją. Prezentujemy nowość - materiał z powłoką antywirusową!

Technologia, o której mowa to Virus Protect - czyli specjalna powłoka, nakładana na zewnętrzną warstwę tkaniny obiciowej, którą stosujemy podczas przygotowywania mebli dla naszych Klientów. Apretury tego typu są najczęściej stosowane w dezynfekcji dentystycznej lub produkcji zabawek dla małych dzieci. Kolekcją posiadającą wymieniony system jest tkanina Strong. To wysokiej jakości dzianina wykonana z włókien poliestrowych, dostępna w kilkunastu atrakcyjnych kolorach.  Materiał jest przyjemny i niezwykle miękki w dotyku, charakteryzuje się melanżową strukturą. Grubszy podkład sprawia, że podczas użytkowania daje się wyczuć przyjemną sprężystość tkaniny. Hydrofobowość oraz łatwość w czyszczeniu to jej kolejny atut. Choć materiał przypomina inne kolekcje zmywalne, jako jedyny wyróżnia się tym czego nie widać - powłoką Virus Protect.

Virus ProtectJAK DZIAŁA VIRUS PROTECT?

Virus Protect skutecznie chroni powierzchnię tkaniny przed drobnoustrojami. Aktywne cząsteczki zastosowanej powłoki wnikają w strukturę DNA wirusów, grzybów i bakterii, niszcząc je od środka. W ten sposób ograniczamy ryzyko wystąpienia infekcji, ponieważ należy pamiętać, że na co dzień mamy nieustanny kontakt z tkaninami na meblach. Kryjące się w nich mikroorganizmy i roztocza mogą powodować alergie, uczulenia czy też podrażnienia skóry. Styczność z zainfekowaną powierzchnią rodzi konsekwencje w postaci powikłań wirusowych oraz bakteryjnych. Wybierając materiał wyprodukowany w technologii Virus Protect, dbasz o zdrowie swojej rodziny, ponieważ powłoka ta redukuje do 99,9% drobnoustrojów na naszych meblach.

BEZPIECZEŃSTWO I TRWAŁOŚĆ POWŁOKI

Virus Protect jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego zdrowia i środowiska. Materiał z zastosowaniem tej powłoki został przebadany pod kątem braku szkodliwych substancji. Możesz mieć pewność, że tkanina Strong nie zawiera metali ciężkich i srebra, co potwierdza również certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Poprzez wykorzystanie innowacji Virus Protect w innych strefach przemysłu, jej skuteczność oraz ochronę przed infekcjami gwarantują m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) czy też Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (USA EPA).

Strong jest materiałem posiadającym właściwości hydrofobowe i łatwoczyszczące. Oznacza to, że tkanina ogranicza wchłanianie rozlanych płynów, utrudniając jednocześnie powstawanie plam. W przypadku pojawienia się zabrudzeń, wystarczy sama woda lub roztwór wody z detergentem, aby pozbyć się kłopotu. Jednak jak pielęgnować materiał, który pokryty jest Virus Protect? Czy pranie tkaniny nie zniszczy powłoki? Otóż należy pamiętać, że technologia Virus Protect nie stanowi higienicznej ochrony mebla. Aby jak najdłużej zachować właściwości systemu, należy regularnie odkurzać i konserwować tapicerkę. Staraj się unikać powstawania trwałych zabrudzeń, cyklicznie czyszcząc materiał według instrukcji, którą dołączamy do mebli zakupionych u nas. Postępując zgodnie z instrukcją użytkowania materiału, skuteczność powłoki zostanie zachowana do 30 cykli prania na mokro (w pralce) i 5 cykli prania na sucho (czyszczenie chemiczne).

 Virus Protect

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 103 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-19
Bardzo dobry kontakt. A jeszcze lepsze wykonanie krzeseł. Czysty profesjonalizm, chokery stabilne, pięknie wykonane w każdym detalu. Polecam.
2024-03-13
Zamawiałam poduchę na ławkę do przedpokoju. Zamówienie dotarło szybciej niż oczekiwałam. Poducha super! Świetnej jakości materiał i bardzo dobrze uszyta. Mogę szczerze polecić firmę! Pewnie jeszcze wrócę z kolejnym zamówieniem!
pixelpixelpixelpixel